Koncert charytatywny Fundacji Rodzin Górniczych

Fundacja Rodzin Górniczych obchodzi w tym roku 25 lat istnienia. W związku z tym zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 3 września 2022 do Filharmonii Śląskiej na koncert charytatywny. Podczas koncertu odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz rodzin poszkodowanych w wypadkach górniczych w bieżącym roku.

Przypomnijmy, że w tym roku, 23 kwietnia w KWK Zofiówka, miała miejsce jedna z największych katastrof górniczych w ostatnich latach. W katastrofie śmierć poniosło 10 górników, którzy osierocili łącznie osiemnaścioro dzieci.
 
Osoby zainteresowane udziałem w koncercie charytatywnym proszone są o potwierdzenie udziału pod nr telefonu: 32 757 26 08, 508 181 546 lub mailowo: fundacjafrg@wp.pl
 
Fundacja Rodzin Górniczych od początku istnienia niesie pomoc i wsparcie dla rodzin dotkniętych tragediami górniczymi, zmagających się z problemami wykluczenia społecznego, niepełnosprawnościami, przewlekłymi schorzeniami, samotnością.
Od 2004 roku FRG jest organizacją pożytku publicznego, o numerze KRS 0000127003. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Finansowana jest tylko ze składek i darowizn od firm i osób prywatnych oraz odliczeń 1% należnego podatku.

Podopieczni Fundacji mogą liczyć na pomoc w sfinansowaniu nauki dzieci i młodzieży rodzin górniczych, leczenia, rehabilitacji czy bieżących wydatków w przypadku trudnej sytuacji materialnej i życiowej. GIG jest jednym z założycieli FRG i regularnie wspiera jej działalność. Z czego jesteśmy dumni.

+ 48-32-259-2000