Konferencja Klimat i Bioróżnorodność z cyklu Innowacyjna Zielona Gospodarka

22 referaty, duża różnorodność tematów i instytucji naukowych i badawczych prezentujących swoje rozwiązania dla zielonej gospodarki. To wszystko działo się 25 października 2024 w Głównym Instytucie Górnictwa – Państwowym Instytucie Badawczym. W tym dniu odbywała się czwarta konferencja pt.: Klimat i Bioróżnorodność z cyklu Innowacyjna Zielona Gospodarka.

Mówiliśmy m.in. o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i zasoby, fitoremediacji, zachowaniu stabilności lasów, problemach hydrologii, o roli gospodarki obiegu zamkniętego w ochronie bioróżnorodności ale również o roli społeczności w kształtowaniu lokalnej polityki  i polityce klimatycznej w mieście. Wszystkie omawiane rozwiązania znajdą się w specjalnym wydawnictwie niebawem.

Konferencja zorganizowana została przez GIG-PIB w ramach projektu „PPO WSL 2030. Utworzenie Regionalnego Obserwatorium Innowacji”. Jego celem jest wsparcie i usprawnienie zarządzania rozwojem regionu w zakresie regionalnego potencjału naukowo-technologicznego, wzmocnienie potencjału adaptacyjnego regionu oraz współtworzenie regionalnej sieci wymiany wiedzy i kompetencji.

Projekt „PPO WSL 2030. Utworzenie Regionalnego Obserwatorium Innowacji” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 – Priorytet: FESL.01.00 Fundusze Europejskie na inteligentny rozwój, Działanie: FESL.01.03 Ekosystem RIS.

+ 48-32-259-2000