Testy wybuchowe konstrukcji schronów przydomowych w Jednostce Oceny Zgodności GIG

26 maja 2023r. w Jednostce Oceny Zgodności GIG przeprowadzone zostały testy wybuchowe konstrukcji schronów przydomowych firmy Cell-Tech.
 
Fima Cell-Tech to producent piwniczek przydomowych, które w założeniu producenta, mogą zostać zaadaptowane na potrzeby ochrony cywilnej. Podczas pokazowego wybuchu w GIG przeprowadzone zostały dwa testy – wybuchu trotylowego i termobarycznego, których celem była ocena stabilności konstrukcji. Tym pokazem rozpoczynamy badania w Głównym Instytucie Górnictwa, bo jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie ekspertów pomoże nam rozwijać naszą technologię - powiedział Bartosz Przybyłko, właściciel firmy Cell-Tech.
 
Główny Instytut Górnictwa posiada status jednostki notyfikowanej w zakresie dyrektywy 2014/28/UE dotyczącej materiałów wybuchowych, używanych do celów cywilnych i prowadzi ocenę zgodności wyrobów w pełnym zakresie dyrektywy. Współpracuje z wieloma nowymi polskimi i zagranicznymi producentami wyrobów przeciwwybuchowych, budowlanych i materiałów wybuchowych, z firmami petrochemicznymi, ale też Ministerstwem Obrony Narodowej i policją.

+ 48-32-259-2000